TOP 10 ciekawych miejsc w Paryżu

Atrakcje w Paryżu – co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć i zwiedzić w Paryżu?

Jeśli masz w planach podróż do stolicy Francji, z pewnością zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Paryżu. Będąc na miejscu, można odnieść wrażenie, że atrakcje w Paryżu są praktycznie wszędzie. To miasto jest pełne ikonicznych zabytków, artystycznej atmosfery i miejsc, które zapierają dech w piersiach. Od majestatycznej Wieży Eiffla, poprzez historyczne Muzeum Luwr, po romantyczną dzielnicę Montmartre – Paryż oferuje niekończące się możliwości. To miejsce niewątpliwie ma swój charakter, a by zwiedzić jego wszystkie atrakcje turystyczne, nie starczyłoby miesiąca. Czekają tu na Ciebie niezapomniane przeżycia i wrażenia, które pozostaną w Twojej pamięci na zawsze. Co warto zobaczyć w Paryżu? Poniżej znajduje się lista najlepszych atrakcji w Paryżu, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty we francuskiej stolicy!

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla w Paryżu

Niekwestionowany symbol i zarazem największa atrakcja Paryża. To jedna z najwyższych konstrukcji na świecie. Znajduje się nad Sekwaną, tuż obok Pól Marsowych. Wieża zbudowana została specjalnie na paryską wystawę światową w 1889 roku. Turyści cenią sobie to miejsce ze względu na niesamowity widok. Jednak aby wjechać windą na górę, trzeba odstać swoje w kolejce. Więcej informacji o Wieży Eiffla: kliknij tutaj.

Luwr

Muzeum Luwr

To jedno z najsłynniejszych muzeów sztuki na świecie i jedno z największych. Prawdziwa gratka dla miłośników sztuki. Znajduje się w nim około 350 tysięcy różnych eksponatów. Najsłynniejszym arcydziełem znajdującym się muzeum jest Mona Lisa Leonarda da Vinci. Luwr często stanowi tło dla wielu popularnych filmów. Przeczytaj więcej o Muzeum Luwr.

Rejs po Sekwanie

Magiczny rejs po Sekwanie to doskonała okazja, aby podziwiać piękno Paryża z zupełnie innej perspektywy. W trakcie rejsu będziesz mógł podziwiać największe zabytki, takie jak majestatyczna wieża Eiffla, monumentalna Katedra Notre-Dame, niesamowite Muzeum Luwru. Czas trwania rejsu zazwyczaj wynosi około 1 godziny, co daje Ci wystarczającą ilość czasu, aby cieszyć się niezwykłą atmosferą i zrobić piękne zdjęcia. To doskonała atrakcja dla par, rodzin i wszystkich miłośników podróży, którzy pragną odkryć urok Paryża z innej perspektywy. Dowiedz się więcej o rejsie po Sekwanie – czytaj tutaj.rejs-po-sekwanie

Zobacz także  Montmartre – malownicze wzgórze Paryża

rejs-po-sekwanie

Katedra Notre Dame

 Katedra Notre-Dame w Paryżu

Dla wielu znana z bajki o słynnym Dzwonniku, powstałej na podstawie powieści Victora Hugo. Budowę katedry godnej Paryża rozpoczęto w XII wieku i trwała ona blisko 200 lat! Budowla robi ogromne wrażenie na każdym turyście, głównie ze względu na monumentalizm i misterne zdobienia. Zobacz nasz pełen artykuł dotyczący Katerdy Notre Dame klikając tutaj.

Łuk Triumfalny

Łuk Triumfalny w Paryżu

Łuk Triumfalny, znajdujący się na placu Charles de Gaulle, jest rozpoznawalnym punktem na mapie zabytków architektonicznych Paryża. Podziwiać go można przy okazji spaceru po Polach Elizejskich. Łuk został wybudowany w 1836 roku, aby oddać hołd walczącym za Francję podczas wojen napoleońskich i rewolucji francuskiej. Więcej informacji o Łuku triumfalnym uzyskasz klikając w to miejsce.

Pola Elizejskie

Pole Elizejskie w Paryżu

Pola Elizejskie to symbol Paryża chętnie odwiedzany przez turystów. Najbardziej reprezentacyjna aleja stolicy Francji ma długość niecałych 2 kilometrów, a jest w stanie pomieścić mnóstwo ciekawych miejsc – teatrów, restauracji, ekskluzywnych butików. Link do pełnego artykułu dotyczącego Pól Elizejskich: kliknij tutaj.

Bazylika Sacre-Coeur

Bazylika Sacre Coeur w Paryżu

Bazylika Sacre-Coeur , położona na najwyższym wzgórzu Paryża w dzielnicy Montmartre, obok Katedry Notre-Dame stanowi wizytówkę Francji. To ciekawe miejsce warto zobaczyć ze względów historycznych, sakralnych jak i dla pięknej panoramy, która rozciąga się ze wzgórza. Dla spragnionych większej ilości informacji o bazylice odsyłamy do artykułu: Bazylika Sacre Coeur – serce Paryża.

Cmentarz Pere-Lachaise

Cmentarz Pere Lachaise w Paryżu

Cmentarz Pere –Lachaise to jedna z najbardziej znanych nekropolii na całym świecie. Pochowane są tutaj takie osobistości jak Fryderyk Chopin, Edith Piaf czy Jim Morisson. Cmentarz warty odwiedzenia ze względu na zdobione nagrobki, które wyglądają jak prawdziwe perełki architektoniczne. Zobacz tutaj by dowiedzieć się więcej.

Centrum Pompidou

Centrum Pompidou w Paryżu

Paryż to idealne miasto dla miłośników sztuki. Jej współczesną odmianę podziwiać można w dzielnicy Beaubourg. Tam właśnie znajduje się Centrum Pompidou – muzeum sztuki współczesnej. Budynek przyciąga uwagę ze względu na swój oryginalny wygląd: opleciony kilometrami kolorowych rur, wygląda niczym „przewrócony na lewą stronę”. Tutaj znajdziesz więcej informacji o Centrum Pompidou.

Zobacz także  Muzeum Orsay - muzeum mistrzów impresjonizmu

La Defense

Dzielnica biznesowa La Defence

Do niezwykle ciekawych atrakcji turystycznych poza Paryżem zalicza się La Defense. La Defense to nowoczesna dzielnica aglomeracji paryskiej o charakterze biznesowym. Mieszczą się w niej siedziby wielu francuskich firm. Pod względem wielkości powierzchni biurowych stanowi największe centrum biznesu. Uwagę turystów przyciągają przede wszystkim wieżowce o oryginalnym wyglądzie oraz monumentalny Wielki Łuk la Defense. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule klikając tutaj.

Disneyland

Disneyland w Paryżu

Tej atrakcji chyba nie trzeba przedstawiać nikomu, a w szczególności dzieciom. To jedyny taki park rozrywki w Europie. Niektórzy jeżdżą do Paryża tylko dla tego lunaparku. Obiekt znajduje się około 45 kilometrów od Paryża. Co roku odwiedza go ponad 250 milionów turystów spragnionych rozrywki rodem z filmów Disneya. Kliknij tutaj i zobacz więcej informacji o Disneylandzie w Paryżu.

Oprócz ikonicznych zabytków Paryż kryje w sobie wiele ukrytych skarbów i mniej znanych atrakcji, które również mogą zachwycić turystów.  Jeśli szukasz spokoju i ciszy, warto odwiedzić Parc des Buttes-Chaumont – malowniczy park z górkami, jeziorem i wodospadem, idealny na relaksujący spacer z dala od tłumu turystów. Możesz odwiedzić również piękny Palais Garnier – operę z zapierającym dech w piersiach wnętrzem, które inspirowało powstanie „Upiora w operze”.  Paryż ma wiele do zaoferowania nie tylko na głównych ulicach i placach, ale także w ukrytych zakątkach, które czekają na odkrycie. Zanurz się w mniej znanych miejscach Paryża i pozwól, aby Cię zaskoczyły swoim urokiem i niepowtarzalnym charakterem!

Paryż można też zwiedzić na jednej z wycieczek ITAKI.

Podobne wpisy

3 komentarze

  1. Fajny artykuł i wiele przydatnych informacji. My niestety nie daliśmy rady zerknąć na wszystkie te atrakcje ale mieliśmy tylko 24 godziny czasu. Choć przez dobę można sporo zobaczyć w Paryżu.

    Poczyniłem krótki film, co można zrobić w Paryżu będąc tylko chwilę. Może stanie się dobrą inspiracją dla tych, co planują lub miłym wspomnieniem dla tych, którzy już w Paryżu byli.

    Link do filmu: https://youtu.be/zPSTkuCW6M0

    Pozdrawiam!

  2. Sandra pisze:

    Super artykuł, bardzo ciekawy. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *